Alıcının Aramyayinevi.com üzerinde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adreste ki kişi veya kuruluşa, paketlenmiş ve sağlam olarak yurt içi en geç bir hafta, yurt dışında ise ulaşım koşullarına göre teslim edilir. Mücbir sebeplerden dolayı bu süre uzayabilir. Ürün, alıcından başka bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecekse, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden yayın evimiz sorumlu değildir. Alıcı kargo bilgilerini eksiksiz ve doğru vermekle yükümlüdür. Alıcının hatalı verdiği bilgiler nedeniyle oluşacak maliye ve kargo giderlerinden yayınevimiz sorumlu tutulamaz. Müşterilerimiz kargoyu teslim aldıktan sonra kargo görevlisinin huzurunda açıp kontrol etmelidir. Bu işlemin gerçekleşmemesi halinde paketinizin sağlam teslim edildiği kabul edilir. Üründe herhangi bir sorun tespit edilmesi halinde kargo görevlisinin huzurunda hemen tutanak tutulmalı ve ürün teslim alınmamalıdır. Tutanak tutulmaması halin de ürünün sağlam tespit edildiği kabul edilecektir. Kargonun alıcıya ulaşmaması halinde paketi 3. Kişi ya da kuruma bırakması yayın evimizin bilgisi dışında olacağından bu durumdan kaynaklı herhangi bir mesuliyet taşımaz. Kargo firmasının alıcıya verilen adresten ulaşılmaması, teslim yerinde bulunmaması gibi hususlarda yayınevimiz sorumlu değildir. Kargoda yaşanacak aksaklıklar ve sorunlardan firmamız mesul değildir. Yurt dışına gönderilen kargolarda fiyatlar ve teslim süresi ülkelere göre değişebilmektedir. Türkiye sınırlarından çıkan kargonun gümrük işlemleri tarafımızca yapılmaktadır. Ancak ürünün girdiği ülkenin gümrük hukuku gereği yeniden incelemeye tabi tutulması ve yeni maliyet çıkarması mümkündür. Bu durumdan yayın evimiz sorumlu değildir. Kargo bilgileriniz yayın evimiz tarafından sizlere gönderilecek takip koduyla takip edebilirsiniz.

İADE ŞARTI VE KOŞULLARI

Baskı hatası ya da sipariş ettiğiniz kitaptan farklı bir ürün elinize ulaşmışsa kargoyu teslim aldığınız tarihi takip eden 7 iş  günü içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz.

İadenizi anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi dışında başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanacak, gönderen tarafından kargo ücreti karşılanmadığı ve ürün iadesi karşı ödemeli yapıldığı takdirde Aram Yayınevi kargo ücretini ürünün iade bedelinden kesme hakkına sahip olacaktır.

Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız.

Eğer ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde kesilmiş bir İADE FATURASI’nın ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

İadeniz elimize ulaştıktan sonra :

Size bir bilgi e-postası gönderilecek ve iadeniz onaylandığında, ürün bedeli yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilir. Bu süre iade ettiğiniz ürünün tarafımızdan teslim alınmasıyla başlar. (385 Sayılı Vergi Usül Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur.) İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÜRÜN DEĞİŞTİRME KOŞULLARI

Aram Yayınevinden aldığınız kitapların baskı hatası ya da yayınevimizden kaynaklanan başka bir hatasının olması halinde alıcının istemesi halinde aynı ürünle ya da Aram Yayınevine ait olan başka bir kitapla fiyat kı gözetilerek değiştirilebilir.

Aram Yayınevi

Quick Navigation
×
×

Cart